Wszystko, co musisz wiedzieć o gorsetach.

 

Obecne aktualnie w sprzedaży gorsety już nie mają zbyt wiele wspólnego z ich tradycyjnymi odpowiednikami (Wikipedia wspomina o gorsetach od XIV wieku). Są one chętnie kupowane przez kobiety, pozwalają im poczuć się zmysłowo i podwyższają samoocenę.

Coraz częściej gorsety wychodzą poza sypialnie i przestają być elementem tylko bielizny. Niektóre typy nawet zakłada się na co dzień, a nie tylko do eleganckiej, wieczorowej sukienki. Podkreślają talię idealnie, zaznaczając jednocześnie krągłości bioder i dodając kobiecych linii.

Jaki gorset kupić?

Gorsety bieliźniane to takie gorsety, które zakładamy do sypialni jako element, który podgrzeje atmosferę. Nie ograniczają ruchów, są seksowne, uszyte z lekkich materiałów, a także zbudowane z plastikowych fiszbin. Wybiera się je bardziej jako element ozdobny i estetyczny, aniżeli z uwagi na korygujące właściwości. Częściej niż sznurowane, występują zapinane na haftki, oczywiście po to, by łatwiej się je zdejmowało.

Gorsety na plastikowych fiszbinach – mają nieograniczone możliwości modelujące, lecz sprawdzają się idealnie jako część stroju codziennego lub wieczorowego. Nie krępują bardzo ruchów, dzięki czemu można się cieszyć swobodą oraz oryginalnym wyglądem.

Ostatnie są gorsety na stalowych fiszbinach, które silnie modelują, wyszczuplają i redukują obwód talii o kilka, lub nawet kilkanaście centymetrów. Uszyte są z wytrzymałych nici i mocnych materiałów, dzięki czemu da się je związywać ściśle, uzyskując w ten sposób talię osy.

Nie bez znaczenia jest też miejsce gdzie kupimy gorset. Ważne jest żeby trafić na dobrą i kompetentną obsługę. Dobre doświadczenia mam z salonami Li Parie, gdzie kupiłam łany gorset underbust, można też zajrzeć do ich sklepu internetowego z gorsetami.

Gorset Overbust, Underbust czy Klasyczny?

Wszystkie powyższe rodzaje gorsetów można kupić w dwóch rodzajach: overbust, czyli zabudowany, który okala cały tułów, a także underbust, który kończy się pod biustem. Dostępne są w ich ramach także różne kroje, które dobiera się do budowy naszego ciała. Jeśli jesteśmy wysokie, to  wybierzmy model wydłużony, czyli tzw. longline. Jeśli zaś niskie, to lepsza dla nas będzie skrócona wersja, które będzie wyglądać na naszej sylwetce idealnie. Delikatne podkreślenie talii wystarczy w zupełności, aby osiągnąć zamierzony efekt.

A tutaj ciekawostka. Nie każdy wie jak sznurować gorsety. Tłumaczy specjalistka z Li Parie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *