Fasony bielizny ślubnej

Gorsety i pasy do pończoch.

Gorset to klasyka ślubnej bielizny, a zwłaszcza razem z pasem do pończoch jest pierwszym skojarzeniem panien młodych, kiedy myślą nad tym, co założyć pod sukienkę. Rzeczywiście – niewiele mamy okazji, do których gorset by lepiej pasował. Poprzez pionowe fiszbiny, umożliwia na wymodelowanie talii, podniesienie i wyeksponowanie biustu i jednocześnie nie wymaga ramiączek. Zazwyczaj nie daje się on skomponować z głębokimi wycięciami, ponieważ cała konstrukcja musi się dobrze trzymać w obwodzie tułowia. Poprzez swoją stosunkowo dużą sztywność, gorset umożliwia także „dodać” tam, gdzie brakuje, czyli optycznie powiększyć biust za sprawą specjalnych niewyczuwalnych i niewidocznych wkładek. Niestety, gorsety nie do końca się nadają pod cienkie sukienki, ponieważ fiszbiny byłyby zbyt mocno widoczne.

Półgorsety.

Półgorset jest krótszy, poprzez co daje on więcej swobody aniżeli tradycyjny gorset. Jednocześnie ma on więcej właściwości modelujących niż zwykły biustonosz. Świetnie podtrzymuje szczególnie duży biust.

Komplety bielizny ślubnej.

Komplet bielizny to klasyka kroju w wydaniu ślubnym. Taka opcja oferuje najwięcej możliwości ozdób – mamy tu koronki, wstążeczki, kokardki, kolory… Panna młoda może wybrać rodzaj miski, fig, zapięcia, itd. Komplety sprawdzają się szczególnie dobrze także przy innych okazjach, na co dzień, po ślubie. W dniu ślubu bielizna powinna doskonale przylegać do ciała, zatem warto się upewnić, czy jest przygotowana do tego (jak np. poprzez użycie silikonowych pasków, które zapobiegną przesuwaniu się). Dobrze jest też spojrzeć na ramiączka – najlepiej, jeśli są odpinane, można je wymienić na inny kolor albo dają możliwość regulowania miejsca zapięcia. Uważajmy natomiast na ozdoby, które mimo tego, że są ładne, to mogą spowodować otarcia (zwłaszcza koraliki, kamienie, gryzące koronki itp.). Ciekawe komplety bielizny ślubnej są w Li Parie zobaczcie same.

Żelowe wkładki.

Żelowe wkładki – kobiety o małych biustach, które z uwagi na krój sukni chciałyby ograniczyć bieliznę do minimum, mogą zaprzestać na stosowaniu żelowych wkładek, które się przykleja do ciała. Mimo tego, co mogą sugerować pozory, trzymają się bardzo dobrze, o ile właściwie się je założy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *