Bielizna damska piękna czy wygodna?

Ozdobnie czy wygodnie, piękna czy wygodna?

Coraz więcej powstaje sklepów z elegancką bielizną, coraz większy jest wybór fasonów, kolorów i coraz ciekawsze wzornictwo, ale czy przekłada się to również na coraz większą wygodę w noszeniu tej bielizny? Zastanawiające jest czy wszystkie materiały, używane aktualnie do produkcji staników,  wykazują się odpowiednią miękkością, elastycznością i delikatnością, która jest wręcz niezbędna w kontakcie tak bliskim ze skórą. Niektóre staniki, które można oglądać na stronach internetowych i w sklepach, są po prostu dziełami sztuki. Wspaniałe koronki, kokardki, obszycia i hafty w piżamach damskich. Misternie wyprofilowane miseczki i ozdobne ramiączka. Wszystko jest bardzo wytworne i bogato zdobione, ale nasuwa się samo pytanie czy w  takiej bieliźnie kobieta czuje się komfortowo?

Panie z biustem full size

W takiej sytuacji warto zawsze wspomnieć o coraz większej grupie pań z biustem full size, która to grupa, zauważona w końcu przez producentów bielizny, może wybierać teraz wśród wspaniałych i eleganckich propozycji projektantów bielizny. Jeżeli pani o takim właśnie pełnym biuście założy stanik obszyty koronką pod biustem, to jej radość z posiadania wytwornego stanika skończy się po kilku godzinach jego noszenia. Można się spodziewać, że miejsca pod biustem ulegną obtarciu koronką, która z pewnością się zawinie w trakcie siadania, w ciągu tych kilku godzin. Ramiączka staników dla pań o pełnym biuście,  swój początek mają zazwyczaj prawie pod pachami, z racji obszernych miseczek, które by lepiej trzymały biust, muszą kończyć się znacznie wyżej niż w innych rozmiarach i w efekcie ich zewnętrzne końce są właśnie pod pachami. Stwarza to duży dyskomfort w noszeniu. Trzeba zawsze brać pod uwagę to, że panie z pełnym biustem są po prostu przeważnie całe pełne, więc obwód ich ramion powoduje, że przylegają one bardzo blisko do korpusu w swojej górnej części. W momencie poruszania się,  w tym miejscu następuje silne tarcie. Pod wewnętrzną stroną ramion, gdzie mamy  bardzo delikatna skórę, znajduje się wysoki fragment stanika z końcówką fiszbiny.  Pod pachę, w związku z tym, zachodzi spory kawałek ramiączka.

Kobiety stają przed dylematem

To wszystko pięknie wygląda na zdjęciach, ale noszenie tak skonstruowanego stanika nie należy do przyjemności. Na szczęście nie wszystkie firmy bieliźniarskie popełniają takie błędy w projektowaniu staników dla kobiet z pełnym biustem. Wystarczy tylko odpowiedni krój i ułożenie linii ramiączek, materiał w obszarze pod ramionami o delikatnej strukturze i wszystko będzie funkcjonować bezboleśnie. W Internecie można znaleźć przykłady dosłownie wzorcowej bielizny, zarówno w kwestii biustonoszy, jak i majtek, ponieważ oba te rodzaje bielizny, produkowane są w kompletach, czyli wzornictwo i wykonanie jest identyczne na górze jak i na dole. Zdarzają się świetnie zaprojektowane staniki, które mimo, iż są dla pełnych biustów, wyglądają zgrabnie i lekko, nie tracąc niż ze swojej skuteczności w odpowiednim podtrzymywaniu pełnego biustu. Doskonałe fasony o gładkim, satynowym lub jedwabnym obszyciu pod biustem, z szerokim pasem wokół korpusu, który jednak nie wchodzi pod pachy. Miseczki tak zaprojektowane, by ramiączka nie zaczynały się pod pachą, szerokie zapięcia z tyłu z pozostawionymi odpowiednio długimi kawałkami materiału, by haftki nie drażniły skóry. Regulacja długości umiejscowiona z przodu ramiączek, które rozszerzają się w odpowiednim miejscu tak,  by nie wżynać się w ramiona. Figi misternie zdobione, ale zabudowane tak, by nadać piękny kształt biodrom. Myślę, że gdy dodamy do tego wspaniałe, delikatne hafty bielizny koronkowej i doskonałej jakości materiały, z pewnością każda pań chciałaby mieć w swej szufladzie z bielizną podobny zestaw do noszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *